Kontakt pn.-pt.: 8-16

X
X

Kontakt pn.-pt.: 8-16

Dywany

Chodniki

Rozmiary i kształty dywanów

Czy dywany okrągłe pasują do każdego rodzaju wnętrz? Jaką powierzchnię podłogi powinien zajmować ten element wystroju? Czy w ofercie sklepu internetowego DywanStyl.pl można złożyć spersonalizowane zamówienie? Dlaczego meble z wyraźnie zarysowanymi krawędziami i okrągły dywan nie będą dobrym połączeniem? Z chęcią odpowiadamy.

ROZMIARY I KSZTAŁTY DYWANÓW

Najczęściej dywany produkowane są w standardowych wymiarach prostokątów o bokach różnej długości. Rzadko kiedy w sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć produkty kwadratowe, owalne, okrągłe czy innego kształtu. Trzeba je produkować na indywidualne zamówienie klienta. Sklep Dywanstyl.pl świadczy tego rodzaju usługi dla swoich klientów. Zapraszamy do składania zamówień na dywany na wymiar. Możecie Państwo wybrać kolorystykę, typ, wzór i rozmiar oraz kształt pożądanego dywanu. Otrzymacie taki produkt, jaki będzie pasował idealnie do Waszego wnętrza - do salonu, sypialni, pokoju dziecięcego czy do innego pomieszczenia.

Przy wyborze dywanu trzeba pamiętać, aby nie zajmował całej powierzchni podłogi. Dobrze jest, gdy ma on wokół siebie tyle miejsca, by można było odpowiednio wyeksponować jego urodę. Zanim kupisz dywan postaraj się orientacyjnie określić przedział jego rozmiaru: szerokości (krótszy bok) i długości (dłuższy bok). Pamiętaj, że dywany produkowane są zazwyczaj w rozmiarach o proporcji szerokości do długości około 2 do 3 (czyli np. 80x150 cm; 120x170 cm; 200x300 cm). Dywany kwadratowe lub nieproporcjonalnie długie są rzadkością i zazwyczaj muszą być produkowane na specjalne zamówienie (podobnie jest z dywanami powyżej 300x400 cm). Jeżeli masz właśnie taki problem, być może dobrym rozwiązaniem będzie dla Ciebie położenie ładnie obszytej wykładziny lub eleganckiego chodnika.

Dywany należy umiejętnie komponować z meblami. Przy dużym pomieszczeniu, na przykład salonie, warto pomyśleć o jednym dużym dywanie położonym centralnie pod stołem, a drugim na przykład przed telewizorem. Jeśli chodzi o stół to należy pamiętać, aby wymiar dywanu był do niego dostosowany i obejmował swoją powierzchnią rozstawione krzesła. Inny dywan ze względu na wielkość zastosujemy pod stół gdzie zasiada 12 osób, a inny pod fotele i ławę na 4 osoby. W sypialni, gdzie głównym meblem jest łóżko, warto zaproponować dobór dwóch małych dywaników niż jednego dużego dywanu - ze względu na to, że większa jego część i tak znajdowała by się pod łóżkiem i nie byłaby dobrze widoczna. Często łóżko stoi w rogu lub przy dłuższym boku ściany. Zostają zatem do zagospodarowania dwa wąskie paski podłogi. Warto wtedy położyć małe dywaniki.

Dywany owalne i okrągłe świetnie komponują się przy meblach o podobnym kształcie. Są też doskonałym wyborem do wnętrz klasycznych lub spokojnych z zaokrąglonymi elementami i delikatnymi motywami. Ciężko jest je dopasować, ale gdy nam już się uda, to wyciszają wnętrze, dodają harmonii i nadają wyjątkowy, niepowtarzalny styl.