Kontakt pn.-pt.: 8-16

X
X

Kontakt pn.-pt.: 8-16

Dywany

Chodniki

Jak wybrać dywan do pokoju

Dywan wpływa na wygodę korzystania z pomieszczenia, w którym się znajduje. Zachęca do chodzenia na boso i tym samym daje stopom odpocząć. Dywany różnią się między sobą rodzajem włókien i metodą wykonania a to właśnie od tego zależy ich trwałość. Przy wyborze materiału, z którego wykonany jest dywan najlepiej po prostu kierować się własnym gustem, choć są pewne zalecenia które mogą nam to ułatwić. Dobry dywan jest mądrze dopasowany do wnętrza i podkreśla podział pomieszczeń. Służy wyodrębnieniu miejsca do spania, odpoczynku, pracy - pomaga tworzyć pomieszczenia wielofunkcyjne, ale pamiętajmy, że bez względu na to gdzie będzie się znajdował, ma się on nam przede wszystkim podobać.

Salon i jadalniato miejsce reprezentacyjne, a jednocześnie narażone na przeróżne zabrudzenia. Dlatego dywany w salonie i jadalni powinny być odporne na plamy i dobre jakościowo, ale też sprężyste i eleganckie. Wybierając dywan do salonu nie możemy iść na żadne kompromisy i kierujmy się przede wszystkim naszym gustem. Prawdziwi miłośnicy mogą w salonie powiesić dywan na ścianie. Specjalnie do tego przeznaczone są makaty i dywany z motywami, oraz cienkie dywany wiskozowe.


Sypialnia - w tym pomieszczeniu dywan powinien być puszysty i miękki dający poczucie komfortu i ciepła. Ostatnim krzykiem mody spełniającym wszystkie powyższe warunki są dywany shaggy z długim włosem, choć można oczywiście zdecydować się na dywany wełniane, akrylowe czy z włóknem typu fryz. Dobrym rozwiązaniem są też dywany heatsetowe.

 

Pokój dziecięcy to miejsce pełne kolorów służące do zabawy. Najważniejsze cechy dywanu do pokoju dziecka to miękkość oraz odporność na zaplamienia. Musimy przemyśleć czy chcemy dywan łatwy do czyszczenia czy puszysty i bardzo miękki. Oczywiście wskazane jest aby był to dywan jasny, kolorowy i ciepły bo dzieci najczęściej bawią się właśnie na podłodze.

 

Przedpokój jest miejscem bardzo mocno eksploatowanym. Powinien się tu znajdować dywan odporny na ścieranie i łatwy do czyszczenia. Sprawdzą się tutaj produkty z niskim runem np: polipropylenowe, heatsetowe oraz wełniane. Do przedpokoju wybieramy dywany w ciemnym kolorze oraz w melanżach. W przedpokoju często też stosujemy chodniki.

 

Kuchnia i inne pomieszczenia – to miejsca gdzie bardzo trudno jest nam wybrać odpowiedni dywan. W kuchni nie ma co przesadzać z przepychem – wystarczy mały chodniczek czy dywanik podkreślający kolorystykę wnętrza. Istnieje ogromna ilość dywanów i chodników o szczególnych właściwościach przeznaczonych praktycznie do każdego rodzaju pomieszczeń a nawet na dwór. Jeżeli chcesz potwierdzić swój wybór – skontaktuj się z nami- chętnie Ci doradzimy i pomożemy dobrać dywan o odpowiednich właściwościach.