Dywany - sklep internetowy
30-dniowe prawo zwrotu
Zaufało nam tysiące klientów

Kontakt pn.-pt.: 8-16

44 741 41 41
604 506 167
biuro@dywanstyl.pl
"Dywan piękny , zamówienie bardzo szybko realizowane . Miła obsługa i bardzo dobry kontakt. Naprawdę polecam ."
"Profesjonalizm, szybkość oraz bardzo dobra jakość. Polecam to mój drugi zakup i na pewno nie ostatni."
"Świetny dywan za niewielkie pieniądze. Jestem bardzo zadowolona! Z pewnością polecę znajomym :)"
Opinie pochodzą z serwisu internetowego opineo.pl oraz ceneo.pl

Co nie jest wadą dywanu

W nowo zakupionych dywanach o okrywie runowej ciętej i strzyżonej występuje zjawisko wychodzenia luźnych włókien z powierzchni użytkowej. Jest to normalna cecha dywanu i nie powinna niepokoić nabywcy. Aby skrócić czas „kurzenia się” dywan należy go od samego początku regularnie odkurzać (lecz bez przesady i nie agresywnie) a w razie potrzeby użyć tradycyjnej trzepaczki. Po kilku miesiącach zjawisko to powinno ustąpić – choć w dywanach wełnianych i poliakrylonitrylowych może występować nawet z mniejszym nasileniem nawet przez cały okres użytkowania dywanu. Zjawisku temu ulega jedynie niewielki procent masy runa i nie powoduje to zmian w strukturze dywanu. Część luźnych włókien pozostanie w okrywie podnosząc właściwości użytkowe dywanu.

Należy pamiętać, że runodywanów z ciętą okrywą włókienną układa się w różnych kierunkach na skutek normalnego użytkowania, deptania czy odkurzania. Może w ten sposób wytworzyć się wrażenie odcieni – spowodowane różnym odbiciem światła (patrząc na dywan z jednej strony wydaje się on jaśniejszy a z drugiej ciemniejszy). Jest to normalne zjawisko, nie stanowi wady dywanu i nie powinno ono nikogo niepokoić. Widoczne jest szczególnie na powierzchniach jednokolorowych i przy wysokim runie, a dotyczy zarówno dywanów używanych jak i nowych.

Niewielkie zagięcia dywanu zauważone tuż po rozpakowaniu właśnie co dostarczonego do Państwa dywanu są cechą naturalną. Fałdy i zagięcia można usunąć przez umieszczenie na nich umiarkowanie ciężkiego przedmiotu (np kilku książek). Zwykle zagięcia takie i fałdy znikają po kilku dniach zwykłego używania dywanu, który należy po prostu położyć na podłodze.

Newsletter

Jesteśmy na Allegro!

Kliknij poniżej, aby zobaczyć wszyskie nasze aukcje.

Logo Allegro >>
Porady
Partnerzy